Adıyaman AK Parti İl Başkanı Mehmet ERDOĞAN
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Önemli Siteler

Sosyal Medya

 

 

TBMM

AK KANAL

AK İCRAATLAR

 
 
AK PARTİ KADIN KOLLARI

 


AK Partinin Yerelde ve Genelde Yaptığı Hizmetler Anlatıldı

AK Partinin Yerelde ve Genelde Yaptığı Hizmetler Anlatıldı

Tarih 26 Şubat 2013, 10:35 Editör Mehmet ERDOĞAN

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı Tarafından Düzenlenen Basın Toplantısında, AK Parti’nin Yerelde ve Genelde Yaptığı Hizmetler Anlatıldı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, İl Başkanı Halil İbrahim Fırat, Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez, Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Güzel ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi.

İl Başkanı Halil İbrahim Fırat, AK Parti iktidarının genelden yerele yaptığı hizmetlerden bahsederek, "2004 yılında AK Parti hükümeti ile başlatılan teşvik yasası vardı. 5084 sayılı teşvik yasası, 31 Aralık 2012 tarihinde bitti. Sigorta işveren payının devlet tarafından karşılanması noktasında çalışmalar yapıldığını, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. İnşallah Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, bugün-yarın eli kulağında, bunun açıklamasını yapacak. Biz Adıyaman'daki işverenlerimizin, yatırımcılarımızın tekrardan o sigorta işveren payının faydalanması sebebiyle, inşallah yatırımlarına daha da artarak devam edecekler. Bunun için biliyorsunuz her ne kadar Kahta, Gölbaşı, Besni’de organize sanayilerimiz varsa, bizim merkez organize sanayimiz dolmuştur. Doluluk oranlarında yüzde 75’in üzerinde olması halinde, ikinci bir organizenin açılması söz konusuydu. Ancak bizim ilçelerimizdeki doluluk oranı yüzde 75’in üzerinde olmaması sebebiyle, merkez organize sanayinin etrafında genişletme çalışmaları başladı. Bununla ilgili olarak 59 parselin kamulaştırılması yapıldı. Kamulaştırma bedeli ise, yılbaşından bir iki hafta önce grup başkanvekilimiz ve milletvekillerimizin özel gayretleri neticesinde 21 milyon TL civarında para geldi. Mülkiyet sahiplerine bunun ödenmesi için gerekli çalışmalar yürütülüyor. Tarımsal sulamaya arazilerimizin kavuşturulması noktasında talepler vardı. Duble yollarda ve bizim Gaziantep, Şanlıurfa ile bağlantılarımız noktasında bunların da kamu iade kurumuna bildirimleri yapıldı. Sanırım Şanlıurfa yolunun tarihi belli oldu. Özellikle Besni-Araban arasındaki duble yolların yapımı bu sene içerisinde başlayacak" dedi.

Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ise, belediye olarak yapılan bazı projeler hakkında bilgi vererek, “İlk seçildiğimiz günden bugüne kadar üzerinde durduğumuz; Adıyaman’ın belediye olarak en önemli gördüğümüz ve üzerinde çalıştığımız uzun bir süreç geçmesine rağmen, henüz inşaatına başlayamadığımız Sitilce Arıtma Tesisi’dir. Atık su arıtma tesisimizin bütün çalışmaları bitti. Projeleri de tamamlandı. Yapım ihalesi AB finansmanıyla yapılacağı için AB normlarına göre yapılmaktaydı. 2012 yılında 6 ay süreli bir ihale süreci neticelendi. Bugün ihaleye alınacak firma belirlenecek ve imzalar atılacak. İmzalar atılırsa ihaleyi alan firma en kısa zamanda yapım inşaatına başlayacaktır. Otogar konusu da uzun bir hikayeye dönüştü. Fakat yeni yapılacak otogar yerinin kamulaştırılmasıyla ilgili hukuksal bir sorun vardı. Onu geçen aylarda aştık. Proje ve kredimiz tamam, ön yeterli ihaleyle işe çıktık. 26 Şubat’ta ön yeterli ihale için müracaatların son günü. Ondan sonra kendi kuralları içerisinde tüm hızıyla devam edecektir. Bizim temennimiz ihale sürecinin bitmesiyle yapımına hemen başlanması. Diğer bir proje ise, kale projesiydi. İki buçuk yıl süren kamulaşma davamız da bitti. Haziran ayından önce kale projesini tamamlayıp hizmete açmayı düşünüyoruz. Bir önemli projemiz de Adıyaman Belediyesi’nin TOKİ ile birlikte başlatmış olduğu Musalla Kentsel Dönüşüm Projemizdir. Onun da ihalesi yapıldı. İhaleyi alan firma şu anda inşaatına devam etmektedir” diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan da konuşmasında, şunları kaydetti: "Adıyaman’da sulu tarım çok önemlidir. Çiftçinin ürün desenindeki artış, verimlilikteki artışın sulu tarımla olacağının farkındayız. Dolayısıyla Çetintepe, Koçali, Bebek, Aslanoğlu, Gömükan barajlarını takip ettiğimiz gibi, ildeki bazı göletlerin de durumunu takip ediyoruz. Koçali Barajı'nın projesi tamamlanmak üzere, proje biter bitmez bu sene içerisinde Koçali Barajı’nın proje ihalesine çıkıyoruz. Çetintepe Barajı'nın ihalesi 25 Aralık'ta yapıldı. Yasal süreç devam ediyor. Sözleşme imzalanmak üzeredir. Eğitimle ilgili Adıyaman’da büyük çalışmalar var. AK Parti iktidarında 3 bin 400 dersliğe ilaveten 2 bin 300 derslik yapılmıştır. Bu yıl içerisinde 350 dersliğin ihalesini yapacağız. Kampüs okullarla ilgili Adıyaman, Kahta ve Besni’deki çalışmalar devam ediyor."

Milletvekili Erdoğan, 'barış süreci' ile ilgili de, "Tarih boyunca bütün devletlerin içeriden ve dışarıdan kaynaklı tehlikelerle karşı karşıya olduğu malumunuzdur. Bu problemin çözülmesini isteyenler, barış içerisinde yaşamak isteyenler ve kamuoyu, bu talepleri dile getiriyorlar. Birileri bunu istemiyor. Olayın çözümüyle birlikte rantlarını kaybedecekler, istemiyorlar. Biz bu süreçten başarıyla çıkacağız" ifadelerini kullandı.

Bu haber 1298 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

AK Parti Heyetinden Başkan Duranaya Ziyaret

AK Parti Heyetinden Başkan Duranaya Ziyaret AK Parti Heyetinden Başkan Duranaya Ziyaret

Siyaset Akademisi Kayıtları 26 Ocak Tarihine Kadar Uzatıldı

Siyaset Akademisi Kayıtları 26 Ocak Tarihine Kadar Uzatıldı Siyaset Akademisi Kayıtları 26 Ocak Tarihine Kadar Uzatıldı

Mehmet ERDOĞAN

ANKET

Resmi Web Sitemi Nasıl Buldunuz?


Tüm Anketler

Önemli Linkler

www.mehmeterdogan02.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi